Chińskie przysłowia to zbiór najciekawszych, pięknych i pouczających przysłów, którch w języku chińskim jest bez liku. Łączna ilość przysłów w naszej bazie: 38. Zobacz artykuł o przysłowiach
Dosł. [dynastia] Qin utraciło jelenia, cały świat pospołu ruszył za nim gonić.
Młode osobniki jelenia szlachetnego mają na sierści biało-żółte plamki i były w starożytnych Chinach symbolem dzierżenia władzy. Przysłowie opisuje czas gwałtownych wojen po upadku dynastii Qin (tej od Pierwszego Cesarza), a zwłaszcza wojnę Chu z Han między dwoma najsilniejszymi przywódcami rebelii przeciw tej dynastii. Ci przywódcy to Liu Bang i Xiang Yu. Ten pierwszy został założycielem dynastii Han.
W kontekście wyborów w Polsce można powiedzieć, ale mało kto doceni humor tego zestawienia, że nasi politycy rzucili się do pogoni za jeleniem.
chiny.this_proverb_g możesz umieścić u siebie wstawiając poniższy kod:
Podręcznik budowania obrazów mentalnych i dziesiątki anegdot historycznych — ze wstępem Andrzeja Sapkowskiego
Podobnie jak w bestsellerze 36 forteli jest to studium oraz dziesiątki przykładów. • Temat poradnika: dostrzeganie ukrytych prawidłowości i przewidywanie przyszłych zdarzeń. Anegdoty o mistrzach obserwacji rzeczywistości i mistrzach zmieniania myśli w czyn.
Zbiór 81 sentencji i cytatów, które są jednocześnie kluczem do zrozumienia chińskiej mentalności i chińskiej kultury
Pięknie ilustrowany zbiór 81 maksym układających się w wizję starożytnych artystów, poetów i ludzi czynu, których zbiorowy wysiłek stał się fundamentem chińskiej cywilizacji.
Zbiór pięknych, pełnych pozytywnej energii opowieści oraz skłaniających do zadumy legend i anegdot, który pomoże ci zrozumieć kulturę i historię Państwa Środka.
Pamiętacie te relacje o japońskich żołnierzach, którzy nie wiedzieli o końcu II wojny światowej? No, jest z nimi taki mały problem. To nie byli rodowici Japończycy. To byli tajwańscy aborygeni. • Książka zawiera dziesiątki zdjęć przepięknie roześmianych aborygenów oraz ich opowieści.
Zbiór 81 maksym i przysłów, z pomocą których zrozumiesz esencję chińskiej historii: poznasz czyny i uczucia ludzi, których losy i czyny są tworzywem chińskiej państwowości i aspiracji imperialnych.
Traktat Sztuka wojny w przekładzie Piotra Plebaniaka bezpośrednio z chińskiego języka klasycznego, stylizowany na piękną polszczyznę Sienkiewicza. Do tego wizje wojny i konfliktów prof Bralczyka i ponad 20 innych mistrzów oraz ekspertów.
Praca zbiorowa w której eksperci i specjaliści prezentują swoje wizje prawidłowości geopolitycznych, okraszając je przykładami z kart historii i wydarzeń współczesnych.