Oferta dla prasy i wydawnictw

Oferujemy profesjonalne usługi w zakresie tworzenia i korekty treści związanych z Azją, a zwłaszcza z Chinami.

Potwierdzenie kompetencji, dorobek i rekomendacje przedstawimy na życzenie osobom zainteresowanym.

Nasze usługi dla prasy i wydawnictw:

1. Korekta, redakcja merytoryczna i recenzje tekstów o Chinach i kulturze chińskiej.

Oferujemy konsultacje w zakresie korekty merytorycznej Państwa tekstów nt. Chin i Azji Wschodniej. Współpraca na zasadzie ogólnie przyjętych praktyk wydawniczych.

Zasad pisowni imion chińskich:
Możesz je znajeźć w poniższym artykule: Chińskie imiona i nazwiska

2. Artykuły na zlecenie

Oferujemy artykuły i eseje na temat kultury, języka i historii Chin. Szczegółowa oferta zostanie przesłana w odpowiedzi na zapytanie.

Dodatkowa uwaga: artykuły zamieszczane w ramach portalu Chiny.pl mają charakter poglądowy i uproszczony, a więc daleki od kryteriów wymaganych w profesjonalnych, komercyjnych publikacjach.

3. Galeria Chiny.pl

Posiadamy bogatą galerię zdjęć związanych z Chinami i Azją Wschodnią. Oferujemy możliwość udostępnienia i przedruku.
Zdjęcia są o tematyce podróżniczej (krajobrazy, architektura) jak i tematycznej (bambus, religia, folklor, itp). Pochodzą z następujących regionów: ChRL, Tajwan, Hongkong, Tybet, Japonia Filipiny, Wietnam, Kambodża (oraz inne). Możliwe jest też wykonanie zdjęć na zamówienie. Przykładowe miniaturki: zestaw 1

Zasady przedruku treści z portalu Chiny.pl

1. Nota o prawach autorskich i zasadach przedruku

Wszystkie teksty w portalu Chiny.pl to teksty autorskie. Niezależnie od natury publikacji docelowej (komercyjna lub nie), przedruki i cytaty wymagają PISEMNEJ zgody ze strony portalu chiny.pl. Zgoda udzielana jest w każdym przypadku indywidualnie i udzielana będzie pod warunkiem

  • prawidłowego podania informacji bibliograficznej, oraz
  • przesłania tytułu pracy, w której treść została cytowana (chodzi o pełne dane bibliograficzne)
  • linkudo docelowej publikacji internetowej lub, o ile to możliwe, kopii elektronicznej pracy, w którym zamieszczono cytat.

2. Zasady cytowania w pracach akademickich i naukowych

Większość artykułów znajdujących się w portalu to wersja skrócona i uproszczona pełnych artykułów, często już opublikowanych. W związku z tym osoby pragnące cytować wybrane fragmenty w swoich pracach powinny poprosić o podanie danych bibliograficznych pełnego artykułu.

Dodatkowa uwaga: treść portalu ma charakter popularyzatorski i cześć tekstów nie reprezentuje jakości odpowiedniej do druku tradycyjnego.

Logo portalu w popularnych formatach: