Chiny.pl

polecamy:

Portal Chiny.pl

Aktualnie w portalu jest niemal 200 artykułów i powiększająca się liczba mini-widżetów: znaków chińskich, postaci historycznych, 36 forteli wojennych. Słownik chengyu zawiera ponad cztery tysiące przysłów chengyu z polskim tłumaczeniem, nie licząc kilkudziesięciu tysięcy nie przetłumaczonych.

Portal powstał w roku 2004 jako część portalu Gavagai.pl. W roku 2007 przeniósł się do nowej domeny Chiny.pl. W roku 2008 powstał pierwszy i jak dotąd chyba jedyny polsko-chińsko-angielski słownik przysłów chengyu.

Forum portalu było miejscem, w którym użytkownicy mogli prosić o tłumaczenie rozmaitych chińskich fraz, imion i tatuaży. Niestety w 2011 i 2012 forum portalu zostało zaatakowane przez spamerów, co doprowadziło do zablokowania możliwości jego aktywnego używania

Materiały źródłowe użyte w artykułach

Do artykułów zamieszczanych w portalu zostały użyte źródła tak liczne, że jest bezcelowe je tu skrupulatnie wymieniać, tym bardziej, że celem stworzenia artykułów jest popularyzacja wiedzy o Chinach i ich przeszłości. Dość wspomnieć, że są to pozycje w języku polskim, chińskim, angielskim i rosyjskim.

Pod większością artykułów pojawia się lista lektur polecanych, a czasem szkieletowa bibliografia, ale bez podawania numerów stron. Osoby poszukujące danych bibliograficznych mogą zgłaszać swoje prośby za pomocą formularza kontaktowego. Z prac wartych uwagi to m.in:

  • Monumentalne dzieło Nauka i cywilizacja w Chinach (ang. Science and Civilisation in China)
  • Sawyer, Ralph D.; Mei Mei-chün Sawyer: The Seven Military Classics of Ancient China

Gdzie wyszukać książki o Chinach?

Lista pozycji polskojęzycznych, zawierająca zarówno tłumaczenia jak i opracowania, znajduje się tutaj. W tym repozytorium działa coś takiego jak ranking książek - są one w nim wylistowane wedle liczby poleceń pod artykułami. Ale uwaga! Taki ranking jest bardzo kulawy, gdyż jakaś polecana pozycja może być tylko nieco lepsza od innej, już nie wymienionej. To może zamknąć dociekliwego czytelnika w bąblu informacyjnym, podobnym do tego znanego z portalu Facebook i Google.

Oto lista pozycji, które moim subiektywnym sądem są najbardziej godne uwagi. Książki wymienione poniżej są albo dostępne w księgarniach, albo na rynku wtórnym. Bez żadnej gry wstępnej polecam oczywiście moje dwie pozycje na samym początku.

Copyright

Prawa autorskie stron trzecich

Jeśli znalazłeś w naszym portalu treści, których jesteś właścicielem, a treści te nie zostały należycie uźrółowione lub pojawiły się bez twojej zgody, skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego w stopce każdej strony portalu NiePozwalam. Nie zapomnij zwięźle wykazać, że jesteś właścicielem kwestionowanych treści.

Treści zapożyczone u podmiotów trzecich. Skrócone notki informacyjne w kartach podmiotów pochodzą w większości z Wikipedii. Na ich końcu znajduje się zwykle oznaczenie w formie (Wiki).

O nas w prasie i mediach

14 maja 2014 Ranking Komputer Świat

Portal znalazł się w rankingu najlepszych serwisów pomocnych w nauce języka chińskiego (czasopismo Komputer Świat)

Link

Ostatnie zmiany w portalu:

:

:

Użyte technologie

PHP framework:

Laravel 5.3

CSS framework:

UI-Kit, Semantic-UI, Twitter Bootstrap,

(rozwiązania mieszane)

JS:

JQuery oraz szereg innych skryptów

Ikonki userów:

Gravatar

Twój pomysł na ulepszenie portalu

kontakt z nami
Top

Import - export

BIZNES: import z i do Chin

Mamy 12 lat doświadczeń w obsłudze importu z Chin. Specjalizujemy się w przypadkach trudnych zapytaj.

Współpraca

Zapraszamy do kooperacji

Masz interesujacą propozycję? Być może będziemy zainteresowani. Napisz do nas tutaj.

Redakcje i wydawcy

Oferujemy usługi redakcji merytorycznej tekstów nt. Chin. Proste porady gratis. Zobacz listę naszych usług lub zapytaj nas tutaj.