Książki autora Piotra Plebaniaka

Aktualnie dostępne: 8

Zbiór 81 sentencji i cytatów, które są jednocześnie kluczem do zrozumienia chińskiej mentalności i chińskiej kultury | Próbka książki

Starożytna mądrość chińska

Pijąc wodę pamiętaj o źródle

To opatrzony wstępem Jerzego Bralczyka zbiór najpiękniejszych, a jednocześnie niosących największą mądrość sentencji, które ukształtowały Kraj Środka oraz sposób myślenia jego mieszkańców - ich dusze, ich aspiracje, ścieżki, którymi przemykają przez codzienność.


Mocne strony: Wstęp Jerzego Bralczyka. Elegancka, minimalistyczna okładka niezwykle przyciąga oczy czytelnika. Świetna na prezent na każdą okazję.

Motto książki: 飲水思源 Pijąc wodę pamiętaj o źródle


Podręcznik budowania obrazów mentalnych i dziesiątki anegdot historycznych — ze wstępem Andrzeja Sapkowskiego | Próbka książki

36 forteli

Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania

Książka to zbiór anegdot i relacji historycznych opisujących podstępy i fortele. Ale służy nie tylko rozrywce - anegdoty to ilustracje pokazujące, jak nasza kultura ogranicza możliwości działania. Jest to punktem wyjścia do zestawienia tego, jak Chińczycy i ludzie Zachodu rozumieją konflikt i jak postępują w sytuacjach konfliktowych.


Mocne strony: Wstęp Andrzej SapkowskiRekomendacja na okładce dr Jacek BartosiakOkładka bardzo przyciągająca kupującego stacjonarnie. Bestseller w wielu księgarniach (m.in. PWN, Merlin) w 2017 i 2018 roku. • Liczne recenzje on-line.

Motto książki: Broń to tylko przygodne narzędzie, które ma zmusić przeciwnika do zmiany zamiarów. Jedynym polem bitwy jest umysł. Wszystko inne to nieistotny szum. Lois McMaster Bujold, Gra


Zbiór pięknych, pełnych pozytywnej energii opowieści oraz skłaniających do zadumy legend i anegdot, który pomoże ci zrozumieć kulturę i historię Państwa Środka. | Próbka książki

Opowieści z dawnych Chin

Chińskie legendy, mity, opowiastki dydaktyczne i anegdoty historyczne

To zbiór opowiastek, baśni i legend, popowiastek dydaktycznych oraz anegdot historycznych. Łącznie osiemdziesiąt jeden pięknych opowiastek, bogato ilustrowanych kaligrafiami i ilustracjami (w tym kolorowymi). 


Mocne strony: Zbiór pięknych opowieści, legend i podań ludowych z historycznych Chin. • Idealna lektura (i prezent) dla zafascynowanych kulturami wschodu.

Motto książki: Każdy odprysk doświadczenia, który zapamiętujemy, przychodzi do nas jako relacja wydarzeń powiązanych przyczynami i skutkami. Jeśli wszystko jest logicznie połączone, to opowieść staje się dla nas wiarygodna... staje się osnową, dzięki której zapamiętujemy i rozumiemy tak siebie, jak i zdarzenia wokół nas.


Zbiór 81 maksym i przysłów, z pomocą których zrozumiesz esencję chińskiej historii: poznasz czyny i uczucia ludzi, których losy i czyny są tworzywem chińskiej państwowości i aspiracji imperialnych. | Próbka książki

Chiny 一 Pulsujący matecznik cywilizacji

Sztuka rządzenia państwem, tradycje państwotwórcze oraz ambicje imperialne Państwa Środka

Książka zawiera 81 sentencji i maksym, po dziewięć w każdym z rozdziałów. Ich tematy to: chińskie cykle dynastyczne, perypetie wojenne władców starożytnych, najstarsze echa starożytności i mitów.

Sentencje zostały dobrane tak, aby niosły jak najwięcej mądrości użytecznej dla nas, ludzi współczesnych. Jednocześnie są świetnymi przykładami do opisania ciekawostek o dawnych Chinach - obyczajach, słynnych postaciach i życiu zwykłych ludzi.


Piękny prezent Zbiór 81 maksym, z pomocą których zrozumiesz esencję chińskiej historii i poznasz czyny i uczucia ludzi, których losy i czyny są jej częścią.


Mocne strony: Pięknie ilustrowana wizja historii Chin. • Wyróżnienie w konkursie „Geopolityczna książka roku 2020” • Rekomendacja prof. Bogdana Góralczyka • Elegancka ciemna okładka. • Książka promowana w Internecie i mediach. • Idealna do zestawu typu „Zrozumieć Chiny”. • Świetny prezent - zwł. dla zainteresowanych geopolityką.

Motto książki: 分久必合,合久必分 Co było zjednoczone, musi ulec rozbiciu,
co było rozbite, musi się zjednoczyć

Kup egzemplarz
Wersja e-book
W sklepie autora Księgarnia Capital Books
Papierowe

Pełna lista sprzedawców
Fragmenty, opisy, rekomendacje:
Strona domowa książki

Traktat Sztuka wojny w przekładzie Piotra Plebaniaka bezpośrednio z chińskiego języka klasycznego, stylizowany na piękną polszczyznę Sienkiewicza. Do tego wizje wojny i konfliktów prof Bralczyka i ponad 20 innych mistrzów oraz ekspertów. | Próbka książki

Sun Zi i jego Sztuka wojny

Filozofia i praktyka oddziaływania na bieg wydarzeń

Ta książka jest pracą zbiorową o cechach wybitnych. Zawiera przekład traktatu Sun Zi (Sun Tzu) Sztuka wojny bezpośrednio z języka chińskiego, stylizowany na język Trylogii Sienkiewicza (więcej ) oraz czterdzieści esejów o naturze wojny autorstwa ekspertów i specjalistów, m.in. prof. Jerzy Bralczyk, amb. Andrzej Byrt, gen. Jarosław Kraszewski, płk Andrzej „Wodzu” Kruczyński, Naval, prof. Witold M. Orłowski, dr Radosław Sikora, dr Wojciech Szewko, dr Tomasz Witkowski i wielu innych.

Ci eksperci stają się mentorami – każdy z nich przedstawia 2-3 książki, które w młodości uformowały jego wizję świata.


Mocne strony: Sztuka wojny to tytuł wieczny. • Przekład jest stylizowany na przepiękny język Trylogii. • Recenzje i rekomendacje m.in.: dra Jacka Bartosiaka, prof. Bogdana Góralczyka. • Zawiera wypowiedzi o naturze konfliktów i wojen od 25 ekspertów m.in. prof. Jerzego Bralczyka.

Motto książki: Percepcja jest wszystkim


Pięknie ilustrowany zbiór 81 maksym układających się w wizję starożytnych artystów, poetów i ludzi czynu, których zbiorowy wysiłek stał się fundamentem chińskiej cywilizacji. | Próbka książki

Drogi wędrownych doradców

Idee, słowa i czyny twórców chińskiej cywilizacji

Wędrowni doradcy tacy jak Konfucjusz czy Sun Zi błąkali się po chińskim świecie szukając zatrudnienia i potwierdzenia, że ich teorie sprawdzają się w praktyce. Zbiorowy wysiłek tych wolnych strzelców to złoty wiek rozkwitu chińskiej cywilizacji. Oto najważniejsze historie tych wysiłków.


Mocne strony: Rekomendacja na tyle okładki: prof. Jerzy Bralczyk. • Piękna okładka o minimalistycznej elegancji. • Świetna książka na prezent lub do zbudowania pakietu książek „Poznaj Chiny”.

Motto książki: 吾安得夫忘言之人而馬之言哉! Gdzież znajdę tego, który zapomniał o słowach?
To z nim właśnie chciałbym porozmawiać.


Podobnie jak w bestsellerze <cite>36 forteli</cite> jest to studium oraz dziesiątki przykładów. • <em>Temat poradnika: dostrzeganie ukrytych prawidłowości i przewidywanie przyszłych zdarzeń.</em>  Anegdoty o mistrzach obserwacji rzeczywistości i mistrzach zmieniania myśli w czyn. | Próbka książki

Siły psychohistorii

ZROZUMIEĆ WCZORAJ, BY ZAWŁADNĄĆ JUTREM

Niemal dwieście anegdot, relacji historycznych i innych przykładów pokazuje, że religie, systemy wróżb i metoda naukowa mają w swej istocie jeden i ten sam cel – odpowiedzieć na kluczowe pytanie: jak przewidzieć i kontrolować przyszłość.


Mocne strony: Wstęp Roberta Gwiazdowskiego • Trzeci tom serii WZORCE po bestsellerze 36 forteli oraz przekładzie traktatu Sztuka wojny • Liczne wywiady i recenzje w Internecie: B. Chrabota, M. Wolski, R. Ziemkiewicz i inne znane nazwiska.

Motto książki: Jeśli ci obcy są inteligentniejsi od nas, w jaki sposób byliby inteligentniejsi? [...] Głównym składnikiem inteligencji jest zdolność przewidywania przyszłości. Zdolność modelowania dziś, aby zobaczyć jutro. Wysokiego poziomu inteligencji wymaga zdolność rozumienia praw natury, praw natury ludzkiej. Jaki jest najbardziej prawdopodobny rezultat przyszłych zdarzeń. [...] Jeśli są oni inteligentniejsi od nas, będą widzieć przyszłość lepiej niż my. Będą widzieć rezultaty, których my nie zobaczymy. Będą modelować scenariusze, które nam się nawet nie przyśnią. Będą mogli nas przechytrzyć... za każdym razem. 一 Michio Kaku


Praca, w której sam autor i zaproszeni eksperci prezentują swoje wizje prawidłowości geopolitycznych, okraszając je przykładami z kart historii i wydarzeń współczesnych. W środku 43 mapy i 29 zdjęć oraz ilustracji, które pomogą zrozumieć zawiłą logikę zmagań między mocarstwami. | Próbka książki

Prawidła geopolitycznej gry o przetrwanie

Nasza przyszłość w czasach niepewności

Studium prawideł geopolitycznych rozgrywek. Kilkadziesiąt historycznych i współczesnych przykładów, dzięki którym czytelnik buduje zdolność rozumienia gry między mocarstwami. W środku m.in. kilkanaście map, wypowiedzi znanych ekspertów itp. Tom zawiera zdjęcia, szkice oraz aż 43 starannie skomponowane mapy.


Mocne strony: Kontynuacja bestsellera 36 forteli. W środku wypowiedzi znanych osób publicznych. Doceniany przez czytelników prosty język i liczne, łatwe w zrozumieniu przykłady.

Motto książki: Energia jest wszystkimW najbliższym czasie

Pamiętacie te relacje o&nbsp;japońskich żołnierzach, którzy nie wiedzieli o końcu II wojny światowej? No, jest z&nbsp;nimi taki mały problem. To nie byli rodowici Japończycy. To byli tajwańscy aborygeni. • Książka zawiera dziesiątki zdjęć przepięknie roześmianych aborygenów oraz ich opowieści. | Próbka książki

Pieśni dalekich plemion

Tajwańscy aborygeni i ich opowieści

Pamiętacie relacje o japońskich żołnierzach, którzy do lat siedemdziesiątych XX wieku siedzieli w filipińskich dżunglach 一 nie wiedząc o końcu II wojny światowej? No, jest z nimi taki mały problem. To nie byli rodowici Japończycy. To byli tajwańscy aborygeni.


Mocne strony: Książka wręcz naładowana pozytywną energią – pełna przepięknych zdjęć roześmianych tajwańskich aborygenów. • Idealna na prezent na rozproszenie złych nastrojów. • Premiera 10.10.2020.

Fragmenty, opisy, rekomendacje:
Strona domowa książki

Zbiór spostrzeżeń i maksym, które w nietypowy, fascynujący lub niezwykle twórczy sposób wskazują prawidłowości świata i ludzkiej natury. • Przedmowa Jerzego Bralczyka | Próbka książki

Głębie, do których trzeba się wspiąć

Spostrzeżenia mistrzów obserwacji świata

Ten zbiór sentencji jest kolekcją szczególną. Zawiera spostrzeżenia i maksymy wybitnych myślicieli i ludzi czynu, którzy poświadczyli swoją zdolność obserwacji i wpływania na świat poprzez celne maksymy i spostrzeżenia, jakie po sobie pozostawili.


Zbiór spostrzeżeń i maksym, które w nietypowy, fascynujący lub niezwykle twórczy sposób wskazują jakąś prawidłowość świata i ludzkiej natury.


Mocne strony: Wstęp Jerzego Bralczyka. Świetna lektura dla ludzi szukających głębszej refleksji.

Motto książki: Kolory blakną, świątynie zapadają się w gruzy, imperia upadają, ale słowa mądrości są wieczne. 一 Edward Thorndike

Fragmenty, opisy, rekomendacje:
Strona domowa książki

Studium historycznych analiz potyczek, bitew i operacji militarnych. Autorzy analizują je tak, aby czytelnik mógł z pozytywnych i negatywnych doświadczeń nauczyć się osiągać sukces militarny w każdej sytuacji. | Próbka książki

Wzorce Zwyciężania

Planowanie, improwizacja i fortele na polu bitwy

Zbiór analiz bitew i wojen z punktu widzenia planisty geopolitycznego, strategicznego i taktycznego. Książka prezentuje ok. trzydzieści kazusów historycznych konfliktów. Są one analizowane z nietypowych i inspirujących punktów widzenia.


Mocne strony:

Motto książki: Przeto armia, której zwycięstwo jest pisane, pierwej zwycięża, potem zaś dopiero o stoczenie bitwy się stara, armia zasię na klęskę skazana pierwej wdaje się w walkę, a dopiero w boju nadziei zwycięstwa szuka. – Sun Zi IV.15

Fragmenty, opisy, rekomendacje:
Strona domowa książki


Wkrótce

Powieść gatunku <i>space opera</i>, w której świat wykreowany i akcja ma w sobie wbudowane wszystkie najważniejsze prawidła opisane w serii WZORCE. | Próbka książki

Wyspy na Morzu Goedla

Tyle gwiazd... a jednak Nieskończoność wciąż jest czarnym oceanem pustkowi. Istoty rozumne, całe cywilizacje błądzą w tej nicości szukając każde swoich odpowiedzi... i swoich pytań.


Mocne strony:

Fragmenty, opisy, rekomendacje:
Strona domowa książki

kolejny tom w serii bestsellera <cite>36 forteli</cite>. Tytuł oznacza „idź za nami”. To napisany w&nbsp;formie poradnika zbiór relacji opisujących największe dokonania słynnych wybitnych ludzi. To także studium i&nbsp;trening cech charakteru słynnych mistrzów. | Próbka książki

Sequi nobis

Zbuduj w sobie zdolność bycia mistrzem w tym, co robisz.

Na ramionach gigantów. Idź śladami wielkich umysłów i wielkich czynów

Trzeci tom trylogii wzorców. Poradnik Kompilacja krótkich esejów, anegdot, wypisów z biografii wielkich ludzi – wyselekcjonowane wedle kryterium wytworzenia w czytelniku usposobienia do twórczego działania. Jest to trzeci tom trylogii wzorców.


Mocne strony:

Motto książki: Jesteśmy jak karły, które wspinają się na ramiona gigantów, by widzieć więcej od nich i dalej sięgać wzrokiem, i to nie za sprawą bystrości swojego wzroku, czy wysokości ciała, lecz dzięki temu, że wspinamy się w górę i wznosimy na wysokość gigantów ― Bernard z Chartes

Fragmenty, opisy, rekomendacje:
Strona domowa książki

Przedziwne, pouczające, śmieszne i ciekawe zakamarki języka chińskiego. Książka zawiera kilkaset znaków, słów, zwrotów i&nbsp;idiomów. Te fascynujące „jednostki znaczenia” są esencją i&nbsp;smakiem języka chińskiego. Każdemu z&nbsp;nich towarzyszy omówienie lub garść fascynujących ciekawostek na temat Chin i&nbsp;nie tylko. To jeden wielki, kulturowy <em>wanderlust</em>. | Próbka książki

Chińska archeologia językowa

Fascynujące zakamarki języka chińskiego

Najciekawsze słowa i idiomy języka chińskiego


Mocne strony:

Motto książki:

言有進盡義務窮

Yán yǒu jìn jìn yìwù qióng

Choć słowa mają swój kres, ich znaczenie jest nieskończone

Fragmenty, opisy, rekomendacje:
Strona domowa książki

Kolejny po <cite>36 fortelach</cite> tom serii <cite>Wzorce</cite>. Studium i&nbsp;poradnik składający się z&nbsp;dziesiątek niezwykle inspirujących przykładów sławnych ludzi i&nbsp;ich czynów. Ta książka to arcy-fascynujący trening siły woli i&nbsp;uporu w zmierzaniu do wyznaczonych celów. | Próbka książki

Triumf woli

Studium i poradnik budowania śmiałości do działania i siły woli potrzebnej do realizowania swoich marzeń i celów życiowych

Zbiór inspiracji, które posłużą czytelnikowi do budowy woli działania i siły do realizacji celów. Angielski tytuł tej książki: Infulence of Willpower upon Hisotry. To napisany w formie poradnika zbiór relacji opisujących sławnych ludzi, którzy zyskali sławę dzięki sile woli.


Mocne strony:

Motto książki: Odwaga to nie zawsze potężny ryk. Czasami odwaga to cichutki głosik, który na koniec dnia mówi „jutro znów spróbuję!”. ― Mary Anne Radmacher

Fragmenty, opisy, rekomendacje:
Strona domowa książki

Maksymy, sentencje i anegdoty z całego świata&nbsp;– i&nbsp;śmieszne, i&nbsp;inspirujące. Słowa i&nbsp;czyny rzucone w twarz Światu przez ludzi, którzy nie dbając o&nbsp;opinię innych mówili prosto z mostu, głosili swoje idee, dokonywali rzeczy niezwykłych i&nbsp;okrutnych albo twardo stawiali na swoim. | Próbka książki

Mocne słowa silnych ludzi

Sentencje dla skutecznych ludzi

Zbiór inspiracji z dziesiątkami wydarzeń, które uczą jak być osobą silną i pewną siebie.


Maksymy, sentencje i anegdoty z całego świata. Słowa i czyny rzucone w twarz Światu przez ludzi, którzy nie dbając o opinię innych głosili swoje idee, dokonywali rzeczy niezwykłych i okrutnych albo twardo stawiali na swoim.


Mocne strony:

Motto książki: „Żaden wielki wysiłek nie został nigdy kupiony za pieniądze. Ni malowidło, ni wiersz, ni katedra z kamienia, ni żadne państwo nie zostało nigdy powołane do życia dla zapłaty jakiegokolwiek rodzaju. Ni Partenon, ni Termopile nie były wzniesione albo bronione dla nagrody czy chwały, ani Buchara splądrowana, ani Chiny zdeptane butem Mongoła jedynie dla łupu i władzy. Wynagrodzeniem za dokonanie tych rzeczy było samo wprowadzenie ich w czyn!” 一 Gordon R. Dickson

Fragmenty, opisy, rekomendacje:
Strona domowa książki

<em>Piękny prezent</em> Zbiór 81 pięknych maksym i&nbsp;sentencji, które oświetlają Chińczykom drogę w&nbsp;codziennym życiu i&nbsp;troskach | Próbka książki

Zakamarki chińskich serc

Zbiór przysłów, powiedzeń i idiomów, które pokazują co tkwi w sercach i umysłach Chińczyków. To zbiór pięknych przysłów i mądrości ludowych i powiedzeń, które towarzyszą Chińczykom od stuleci i tysiącleci. Poznasz dzięki nim serca i umysły. Ich intrygujące pomysły na rozumienie świata i codziennego życia, które pod nazwą mądrości Wschodu, fascynowały ludzi Zachodu od stuleci.


Mocne strony:

Motto książki: 吃人家碗半被人家使喚 Gdy zjesz choćby pół miski czyjeś strawy, będziesz na zawołanie tego, kto i ją podał

Fragmenty, opisy, rekomendacje:
Strona domowa książki

Ta książka to efekt długoletnich poszukiwań ciekawych słów i&nbsp;idei które powstały we wszystkich zakamarkach naszej planety. Zawiera najciekawsze i&nbsp;najdziwniejsze słowa i&nbsp;idee, które powstały we wszystkich kulturach, narodach i&nbsp;grupach etnicznych całego świata. Kulturowy wanderlust. | Próbka książki

Znalezione w przekładzie

Ciekawe i sprytne słowa z języków całego świata

Zbiór słówek takich jak hucpa, harmonia i setki innych, które definiują daną kulturę lub są jej integralną częścią.

Każda kultura ma wiele cech szczególnych. Śmiejemy się z nich, bo są inne, często nie dostrzegając że są wynikiem dostrzegania kawałka rzeczywistości inaczej, niż my. Są więc okazją do nauki.


Mocne strony:

Motto książki: Prawdziwa wyprawa dla zbadania świata nie polega na poszukiwaniu nowych lądów, ale na patrzeniu w nowy sposób. 一 Marcel Proust

Fragmenty, opisy, rekomendacje:
Strona domowa książki

Pięknie ilustrowany zbiór 81 przysłów i&nbsp;powiedzeń, które pomogą zrozumieć myśli mieszkańców Państwa Środka | Próbka książki

Przedziwne opowiastki Państwa Środka

Mądrości dwóch cywilizacji - Przysłowia Państwa Środka i nasze

Masz w rękach zbiór przysłów i mądrości ludowych, które są sposobem, w jaki mieszkańcy Państwa Środka patrzyli i patrzą na świat. Pięknie ilustrowany zbiór 81 przysłów i powiedzeń, które pomogą zrozumieć myśli mieszkańców Państwa Środka


Mocne strony:

Motto książki: Choć słowa mają swój kres, ich znaczenie jest nieskończone.

Fragmenty, opisy, rekomendacje:
Strona domowa książki

Opowieści, anegdoty historycznie i&nbsp;legendy – wszystkie one są częścią dziedzictwa kulturowego Japonii i&nbsp;żyją w umysłach mieszkańców tego kraju-cywilizacji. | Próbka książki

Opowieści z dawnej Japonii

Legendy, opowieści historyczne i narodowe podania

Zbiór opowieści, legend i mitów, które są tkanką tego, jak Japończycy rozumieją siebie samych i świat dookoła nich.


Mocne strony: Idealna książka na czas olimpiady w Japonii w sierpniu 2021.. • Premiera: czerwiec 2021.

Fragmenty, opisy, rekomendacje:
Strona domowa książki

To zbiór opowieści i anegdot i powiedzeń wojennych, który pozwala poczuć ducha chińskiej historii od nie do końca pokojowej strony. To zarazem zbiór relacji i anegdot o najsłynniejszych bitwach, potyczkach i fortelach historii Chin. | Próbka książki

Chińskie opowieści wojenne

Bohaterowie i ich czyny

Zbiór opowieści wojennych


Mocne strony: Świetne uzupełnienie serii "Zrozumieć Chiny", a zarazem zbiór inustracji historycznych uzupełniających zbiory zawarte w 36 forteli oraz przekładzieSztuki wojny.

Motto książki: Gdy orzeł ma atakować, będzie lecieć ze skrzydłami przy ciele. Gdy mędrzec ma stoczyć walkę, posturę głupca przywdzieje.

Fragmenty, opisy, rekomendacje:
Strona domowa książki

Zbiór pochodzących z&nbsp;całego świata relacji z&nbsp;mistrzowsko zrealizowanych forteli i&nbsp;podstępów. Każdy z&nbsp;komentarzem nawiązującym do traktatu <cite>Sztuka wojny</cite> lub skłaniającym do głębszej zadumy wyjaśnieniem dlaczego fortel się powiódł. | Próbka książki

Perfidne fortele Mistrzów Wojowania

Almanach nieszablonowych zagrywek i sprytnych sztuczek

Zbiór anegdot i relacji z zastosowania niekonwencjonalnych sposobów rozwiązania problemów.


Mocne strony: Pakiet przykładów , które są uzupełnieniem dla bestsellera 36 forteli.

Motto książki: Gdy orzeł ma atakować, będzie lecieć ze skrzydłami przy ciele. Gdy dziki zwierz ma zaatakować, przyczai się z uszami do tyłu. Gdy mędrzec walkę ma stoczyć, posturę głupca przywdzieje.

Fragmenty, opisy, rekomendacje:
Strona domowa książki

Piękne opowieści, legendy, mity i anegdoty historyczne dawnej Korei. Towarzyszą im ilustracje, kaligrafie i reprodukcje dzieł sztuki. Wspaniały, pełen pozytywnej energii prezent dla miłośnika kultur Azji Wschodniej. | Próbka książki

Opowieści z dawnej Korei

Mity, legendy, słynne opowiastki

Zbiór opowieści, legend i mitów, które są tkanką tego, jak Koreańczycy rozumieją siebie samych i świat dookoła nich.


Mocne strony:

Fragmenty, opisy, rekomendacje:
Strona domowa książki

Zbiór esejów pokazujących ukryte prawidła konfliktów i innych form życia społecznego. Poprzedzony wstępem Bogusława Chraboty. | Próbka książki

Siły i kontrsiły

UKRYTE MECHANIZMY KONFLIKTÓW i KONFRONTACJI

Planowana publikacja: jesień 2024 lub 2025 roku. Zbiór około 30 esejów, w których autor i zaproszeni współautorzy pokazują i omawiają umykające percepcji aspekty konfliktów i zderzeń sprzecznych ze sobą ideologii.


Mocne strony:

Motto książki: Nie ma siły potężniejszej niż idea, której czas nadszedł.

Fragmenty, opisy, rekomendacje:
Strona domowa książki

Studium cech wzorowego dowódcy i przywódcy oparte na przykładach militarnych i współczesnej wiedzy psychologicznej. | Próbka książki

Wzorce dowodzenia

Wizja i zdolność przewodzenia na polu bitwy

Autorzy i współautorzy omawiają konkretne przypadki dostrajania parametrów grup ludzi tak, aby zmaksymalizować ich zdolność do kooperacji i kolektywnego osiągania celów.


Mocne strony:

Motto książki: Dowódca ma mieć wizję

Fragmenty, opisy, rekomendacje:
Strona domowa książki

Studium psychologii konfrontacji i konfliktu. Zawiera dziesiątki przykładów sytuacji zagrożenia. Omówieniom towarzyszą zalecenia i odwołania do kontrprzykładów. | Próbka książki

Wzorce zarządzania zagrożeniami

Psychologia i praktyka konfrontacji: dobre oraz złe praktyki w przykładach

Psychologia prewencji, deeskalacji i agresji


Mocne strony:

Motto książki: Od broni ważniejsza jest gotowość do jej użycia

Fragmenty, opisy, rekomendacje:
Strona domowa książki

Fascynujące opowieści ze świata rozgrywek dyplomatycznych. Dziesiątki anegdot, które pokazują sposoby osiągania celów w grach między mocarstwami i mężami stanu. Potężna dawka wglądu w geopolityczny galimatias. | Próbka książki

Małe gierki wielkich mocarstw

__


Mocne strony:

Fragmenty, opisy, rekomendacje:
Strona domowa książki

Zbiór opowieści wojennych, których bohaterowie dokonują czynów najwyższej odwagi. Honor, obowiązek, służba dla społeczności – książka zawiera opowieści o najlepszych z nas. | Próbka książki

Wzorce odwagi

Odwaga i inicjatywa na polu bitwy

Zbiór opowieści wojennych, których bohaterowie dokonują czynów najwyższej odwagi. Honor, obowiązek, służba dla społeczności – książka zawiera opowieści o najlepszych z nas.


Mocne strony:

Motto książki: Będziemy żołnierzami, by nasi synowie mogli być rolnikami, a ich synowie artystami. – Thomas Jefferson

Fragmenty, opisy, rekomendacje:
Strona domowa książki

 | Próbka książki

Repozytorium przykładów dla Wzorców Zwyciężania tom 1

Jak uczą się organizacje


Mocne strony:

Fragmenty, opisy, rekomendacje:
Strona domowa książki

 | Próbka książki

Repozytorium przykładów dla Wzorców Zwyciężania tom 2

Jak uczą się organizacje

Zbiór przykładów historycznych operacji wojskowych oraz ich analiz. Co można było zrobić lepiej? To pierwszy tom z dwóch, które towarzyszą "Wzorcom zwyciężania".


Mocne strony:

Fragmenty, opisy, rekomendacje:
Strona domowa książki

----------------------