Piotr Plebaniak: wszystkie książki

Widzisz prezentację dla czytelników, Prezentacja dla księgarzy tutaj. Publishers here.

Aktualnie dostępne: 13 Najnowsza książka Oni albo my! 2 wydana 3 tygodnie temu Zbliżające się premiery (przedsprzedaż)

Od autora kupisz...
PAPIEROWA EBOOK Gdzie kupić

Oni albo my! 2 Przyszłość Izraela oraz prawidła konfliktów na Bliskim Wschodzie

Starannie skomponowany pakiet wiedzy, który pozwoli zrozumieć logikę konfliktów na Bliskim Wschodzie. Główny motyw to kwestia przetrwania Izraela, amerykańskiego zatapialnego lotniskowca, zakotwiczonego kilkaset kilometrów od największych na świecie złóż ropy naftowej.

Oni albo My! Stany Zjednoczone kontra Chiny i koniec pięciu stuleci dominacji Zachodu

Błyskotliwie napisana wizja konfliktu Chin i Stanów Zjednoczonych. Autor prezentuje wgląd w pełne spektrum konfliktu: od motywacji ideologicznych po zaciekłe zmagania o kontrolę nad dostępem do krytycznych surowców.

Od autora kupisz...
PAPIEROWA EBOOK Gdzie kupić

Wzorce zwyciężania tom 2 Krytyczne bitwy wielkich mocarstw

Studium historycznych bitew, które zaważyły na losach świata. Autorzy wyliczają błędy i błyskotliwe posunięcia stron, pokazując przy tym jak u obu walczących stron przebiegał proces uczenia się na błędach własnych i przeciwnika. Tom towarzyszy książce „Oni albo my!”, traktującym o walce o władzę nad światem między Ameryką i Chinami

Portrety tajwańskich aborygenów Pakiet fotografii formatu A3 do powieszenia na ścianę

-

Zbiór legend, baśni, opowieści i przypowiastek dydaktycznych. Jedną z nich jest opowieść Hua Mulan, chińskiej wojowniczce, której losy możemy poznać z filmu Disneya.
Od autora kupisz...
PAPIEROWA EBOOK Gdzie kupić

Opowieści z dawnych Chin Chińskie legendy, mity, opowiastki dydaktyczne i anegdoty historyczne

Zbiór pięknych, pełnych pozytywnej energii opowieści oraz skłaniających do zadumy legend i anegdot, który pomoże ci zrozumieć kulturę i historię Państwa Środka.

Zbiór analiz bitew i wojen z punktu widzenia planisty geopolitycznego, strategicznego i taktycznego. Książka prezentuje ok. trzydzieści kazusów historycznych konfliktów. Są one analizowane z nietypowych i inspirujących punktów widzenia.
Od autora kupisz...
PAPIEROWA EBOOK Gdzie kupić

Wzorce Zwyciężania tom 1 Planowanie, improwizacja i fortele na polu bitwy

Studium historycznych analiz potyczek, bitew i operacji militarnych. Autorzy analizują je tak, aby czytelnik mógł z pozytywnych i negatywnych doświadczeń nauczyć się osiągać sukces militarny w każdej sytuacji.

Prawidła geopolityki, jak rozumieć geopolitykę. Stosunki międzynarodowe i logika przestrzeni decyzyjnej wielkich mocarstw. Wszystko to wyjaśnione prostym językiem i za pomocą przykładów historycznych i współczesnych.
Od autora kupisz...
PAPIEROWA EBOOK Gdzie kupić

Prawidła geopolitycznej gry o przetrwanie Nasza przyszłość w czasach niepewności

Praca, w której sam autor i zaproszeni eksperci prezentują swoje wizje prawidłowości geopolitycznych, okraszając je przykładami z kart historii i wydarzeń współczesnych. W środku 43 mapy i 29 zdjęć oraz ilustracji, które pomogą zrozumieć zawiłą logikę zmagań między mocarstwami.

Historia Chin opowiedziana w osiemdziesięciu jeden przysłowiach, maksymach i cytatach. Najważniejsze wydarzenia historii Chin.
Od autora kupisz...
PAPIEROWA EBOOK Gdzie kupić

Chiny 一 Pulsujący matecznik cywilizacji Sztuka rządzenia państwem, tradycje państwotwórcze oraz ambicje imperialne Państwa Środka

Zbiór 81 maksym i przysłów, z pomocą których zrozumiesz esencję chińskiej historii: poznasz czyny i uczucia ludzi, których losy i czyny są tworzywem chińskiej państwowości i aspiracji imperialnych.

O dostrzeganiu prawidłowości i przewidywaniu przyszłych zdarzeń. Podręcznik rozpoznawania wzorców wydarzeń i zjawisk. Idź śladem tych, którzy spostrzegli istotę sprawy i przewidzieli bieg zdarzeń.
Od autora kupisz...
PAPIEROWA EBOOK Gdzie kupić

Siły psychohistorii ZROZUMIEĆ WCZORAJ, BY ZAWŁADNĄĆ JUTREM

Podobnie jak w bestsellerze 36 forteli jest to studium oraz dziesiątki przykładów. • Temat poradnika: dostrzeganie ukrytych prawidłowości i przewidywanie przyszłych zdarzeń. Anegdoty o mistrzach obserwacji rzeczywistości i mistrzach zmieniania myśli w czyn.

Piękne chińskie sentencje, chińskie przysłowia i piękne myśli.Mandaryni, chińska poezja i ludzie czynu. Złoty wiek chińskiej filozofii - Piotr Plebaniak
Od autora kupisz...
PAPIEROWA EBOOK Gdzie kupić

Drogi wędrownych doradców Idee, słowa i czyny twórców chińskiej cywilizacji

Pięknie ilustrowany zbiór 81 maksym układających się w wizję starożytnych artystów, poetów i ludzi czynu, których zbiorowy wysiłek stał się fundamentem chińskiej cywilizacji.

Chińska kultura strategiczna, sztuka wojny, sztuka wojenna, podstępy wojenne, strategia, taktyka, sztuka operacyjna. Prezent dla mężczyzny. Filozofia skutecznego działania. Traktat Sztuka wojny.
Od autora kupisz...
PAPIEROWA EBOOK Gdzie kupić

Sun Zi i jego Sztuka wojny Filozofia i praktyka oddziaływania na bieg wydarzeń

Traktat Sztuka wojny w przekładzie Piotra Plebaniaka bezpośrednio z chińskiego języka klasycznego, stylizowany na piękną polszczyznę Sienkiewicza. Do tego wizje wojny i konfliktów prof Bralczyka i ponad 20 innych mistrzów oraz ekspertów.

36 forteli Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania

Podręcznik budowania obrazów mentalnych i dziesiątki anegdot historycznych — ze wstępem Andrzeja Sapkowskiego

Starożytna mądrość chińska Pijąc wodę pamiętaj o źródle

Zbiór 81 sentencji i cytatów, które są jednocześnie kluczem do zrozumienia chińskiej mentalności i chińskiej kultury


Wkrótce W roku 2024 łącznie ukaże się pięć książek. Przedsprzedaż tutaj. Aktualnie dostępne W przygotowaniu

Pieśni dalekich plemion Planowana premiera: 9 września 2024

Pamiętacie te relacje o japońskich żołnierzach, którzy nie wiedzieli o końcu II wojny światowej? No, jest z nimi taki mały problem. To nie byli rodowici Japończycy. To byli tajwańscy aborygeni. • Książka zawiera dziesiątki zdjęć przepięknie roześmianych aborygenów oraz ich opowieści.

Głębie, do których trzeba się wspiąć Planowana premiera: 5 listopada 2024

Zbiór spostrzeżeń i maksym, które w nietypowy, fascynujący lub niezwykle twórczy sposób wskazują prawidłowości świata i ludzkiej natury. • Przedmowa Jerzego Bralczyka

Kalendarz geopolityczny Planowana premiera: 28 czerwca 2024

Kalendarz nabiurkowy 210×105 mm. Każdy miesiąc to prawidło geopolityczne i powiązane z nim zdjęcie oraz komentarz. Całość to zbiór wyjątkowych spostrzeżeń skomponowanych przez Piotra Plebaniaka.

Wzorce zarządzania zagrożeniami Tom 1 Planowana premiera: 20 lipca 2024

Studium psychologii konfrontacji i konfliktu. Zawiera dziesiątki przykładów sytuacji zagrożenia. Omówieniom towarzyszą zalecenia i odwołania do kontrprzykładów.

Tajwan Planowana premiera: 1 lipca 2024

Wielka piguła wiedzy o Tajwanie. Pełna pozytywnej energii, niemal zupełnie nieznanych ciekawostek i opowieści mieszkańców o współczesnym i dawnym życiu.

Feudalizm we wszystkim prócz nazwy Planowana premiera: 5 listopada 2024

Każdy ład światowy to system hierarchiczny, w którym status decyduje o tym, czy państwo może łamać lub naginać zasady. Feudalny charakter porządku Pax Americana polega na regulacji dostępu do energii. Rola państw wasalnych (junior-partnerów) to wypełnianie swoich powinności.


W przygotowaniu Wkrótce

Wyspy na Morzu Goedla W trakcie pisania

Powieść gatunku space opera, w której świat wykreowany i akcja ma w sobie wbudowane wszystkie najważniejsze prawidła opisane w serii WZORCE.

Ultrakooperacja starożytnej Grecji i Chin Planowana premiera: 6 czerwca 2026

Zbiór fragmentów starożytnych dzieł porównujący procesu imperialne i ewolucję kulturową starożytnej Grecji i Chin. Autor dokonuje analizy traktatów militarnych i politycznych pod kątem tego, jak starożytni odkrywali mechanizmy zwiększające zdolność do kooperacji ówczesnych ludzi.

Sequi nobis Premiera planowana na rok 2026.

kolejny tom w serii bestsellera 36 forteli. Tytuł oznacza „idź za nami”. To napisany w formie poradnika zbiór relacji opisujących największe dokonania słynnych wybitnych ludzi. To także studium i trening cech charakteru słynnych mistrzów.

Chińska archeologia językowa Premiera w 2025 roku.

Przedziwne, pouczające, śmieszne i ciekawe zakamarki języka chińskiego. Książka zawiera kilkaset znaków, słów, zwrotów i idiomów. Te fascynujące „jednostki znaczenia” są esencją i smakiem języka chińskiego. Każdemu z nich towarzyszy omówienie lub garść fascynujących ciekawostek na temat Chin i nie tylko. To jeden wielki, kulturowy wanderlust.

Triumf woli Premiera planowana na rok 2026.

Kolejny po 36 fortelach tom serii Wzorce. Studium i poradnik składający się z dziesiątek niezwykle inspirujących przykładów sławnych ludzi i ich czynów. Ta książka to arcy-fascynujący trening siły woli i uporu w zmierzaniu do wyznaczonych celów.

Mocne słowa silnych ludzi W trakcie pisania

Maksymy, sentencje i anegdoty z całego świata – i śmieszne, i inspirujące. Słowa i czyny rzucone w twarz Światu przez ludzi, którzy nie dbając o opinię innych mówili prosto z mostu, głosili swoje idee, dokonywali rzeczy niezwykłych i okrutnych albo twardo stawiali na swoim.

Zakamarki chińskich serc W trakcie pisania

Piękny prezent Zbiór 81 pięknych maksym i sentencji, które oświetlają Chińczykom drogę w codziennym życiu i troskach

Znalezione w przekładzie Planowana na 2025 rok.

Ta książka to efekt długoletnich poszukiwań ciekawych słów i idei które powstały we wszystkich zakamarkach naszej planety. Zawiera najciekawsze i najdziwniejsze słowa i idee, które powstały we wszystkich kulturach, narodach i grupach etnicznych całego świata. Kulturowy wanderlust.

Przedziwne opowiastki Państwa Środka Premiera planowana na rok 2027.

Pięknie ilustrowany zbiór 81 przysłów i powiedzeń, które pomogą zrozumieć myśli mieszkańców Państwa Środka

Opowieści z dawnej Japonii Premiera w październiku 2025.

Opowieści, anegdoty historycznie i legendy – wszystkie one są częścią dziedzictwa kulturowego Japonii i żyją w umysłach mieszkańców tego kraju-cywilizacji.

Chińskie opowieści wojenne W przygotowaniu.

To zbiór opowieści i anegdot i powiedzeń wojennych, który pozwala poczuć ducha chińskiej historii od nie do końca pokojowej strony. To zarazem zbiór relacji i anegdot o najsłynniejszych bitwach, potyczkach i fortelach historii Chin.

Perfidne fortele Mistrzów Wojowania W przygotowaniu.

Zbiór pochodzących z całego świata relacji z mistrzowsko zrealizowanych forteli i podstępów. Każdy z komentarzem nawiązującym do traktatu Sztuka wojny lub skłaniającym do głębszej zadumy wyjaśnieniem dlaczego fortel się powiódł.

Opowieści z dawnej Korei Planowana premiera: 10 listopada 2022

Piękne opowieści, legendy, mity i anegdoty historyczne dawnej Korei. Towarzyszą im ilustracje, kaligrafie i reprodukcje dzieł sztuki. Wspaniały, pełen pozytywnej energii prezent dla miłośnika kultur Azji Wschodniej.

Siły i kontrsiły Planowana premiera: 9 września 2025

Zbiór esejów pokazujących ukryte prawidła konfliktów i innych form życia społecznego. Poprzedzony wstępem Bogusława Chraboty.

Fortele świata zwierząt W przygotowaniu koncepcyjnym

-

Niezamierzone skutki W trakcie pisania

-

Wzorce dowodzenia Planowana premiera: 5 maja 2025

Studium cech wzorowego dowódcy i przywódcy oparte na przykładach militarnych i współczesnej wiedzy psychologicznej.

Małe gierki wielkich mocarstw Planowana na 2026

Fascynujące opowieści ze świata rozgrywek dyplomatycznych. Dziesiątki anegdot, które pokazują sposoby osiągania celów w grach między mocarstwami i mężami stanu. Potężna dawka wglądu w geopolityczny galimatias.

Wzorce odwagi Planowana premiera: 6 czerwca 2025

Zbiór opowieści wojennych, których bohaterowie dokonują czynów najwyższej odwagi. Honor, obowiązek, służba dla społeczności – książka zawiera opowieści o najlepszych z nas.

Wzorce Zwyciężania tom 3 Planowana premiera: 11 listopada 2024

Studium historycznych bitew i operacji. Autorzy wyliczają błędy i błyskotliwe posunięcia stron, pokazując przy tym jak u obu walczących stron przebiegał proces uczenia się na błędach własnych i przeciwnika.

Wzorce zwyciężania tom 4 Szykowana na rok 2026

-

Wzorce zwyciężania tom 5 Planowana na 2027 rok

-

Wzorce zwyciężania tom 6 Planowana premiera: 20 marca 2024

-

A więc wojna! W opracowaniu koncepcyjnym

-

Dostępne i zapowiedzi

Aktualnie dostępne Zapowiedzi i przedsprzedaż

Gdzie kupić?

Podkasty, wywiady, foto

Jak kupować tak, aby autorzy zarabiali jak najwięcej