Wydawnictwo Chiron

Specjalizujemy się w książkach o Azji Wschodniej: Chiny, Tajwan, Korea, Japonia, a we współpracy z Polskim Towarzystwem Geopolitycznym: geopolityka, wojskowość, wojna. Wydawnictwo jest własnością Piotra Plebaniaka, autora większości oferowanych przez nas książek. Nasz sklep on-line jest tutaj.

Zobacz nasze sztandarowe publikacje:

Zobacz nasze zapowiedzi na lata 2022-2023:

Pieśni dalekich plemion październik 2023

Pamiętacie te relacje o japońskich żołnierzach, którzy nie wiedzieli o końcu II wojny światowej? No, jest z nimi taki mały problem. To nie byli rodowici Japończycy. To byli tajwańscy aborygeni. • Książka zawiera dziesiątki zdjęć przepięknie roześmianych aborygenów oraz ich opowieści.

Głębie, do których trzeba się wspiąć Premiera w drugiej połowie 2023 roku.

Zbiór spostrzeżeń i maksym, które w nietypowy, fascynujący lub niezwykle twórczy sposób wskazują prawidłowości świata i ludzkiej natury. • Przedmowa Jerzego Bralczyka

Wzorce Zwyciężania W przygotowaniu. Premiera planowana na rok 2023.

-

Zobacz pozycje planowane na lata 2023-2026:

Wyspy na Morzu Goedla Planowane wydanie w 2024.

Powieść gatunku space opera, w której świat wykreowany i akcja ma w sobie wbudowane wszystkie najważniejsze prawidła opisane w serii WZORCE.

Sequi nobis Premiera planowana na rok 2026.

kolejny tom w serii bestsellera 36 forteli. Tytuł oznacza „idź za nami”. To napisany w formie poradnika zbiór relacji opisujących największe dokonania słynnych wybitnych ludzi. To także studium i trening cech charakteru słynnych mistrzów.

Chińska archeologia językowa Premiera w 2024 roku.

Przedziwne, pouczające, śmieszne i ciekawe zakamarki języka chińskiego. Książka zawiera kilkaset znaków, słów, zwrotów i idiomów. Te fascynujące „jednostki znaczenia” są esencją i smakiem języka chińskiego. Każdemu z nich towarzyszy omówienie lub garść fascynujących ciekawostek na temat Chin i nie tylko. To jeden wielki, kulturowy wanderlust.

Triumf woli Premiera planowana na rok 2025.

Kolejny po 36 fortelach tom serii Wzorce. Studium i poradnik składający się z dziesiątek niezwykle inspirujących przykładów sławnych ludzi i ich czynów. Ta książka to arcy-fascynujący trening siły woli i uporu w zmierzaniu do wyznaczonych celów.

Mocne słowa silnych ludzi Planowana na 2025.

Maksymy, sentencje i anegdoty z całego świata – i śmieszne, i inspirujące. Słowa i czyny rzucone w twarz Światu przez ludzi, którzy nie dbając o opinię innych mówili prosto z mostu, głosili swoje idee, dokonywali rzeczy niezwykłych i okrutnych albo twardo stawiali na swoim.

Zakamarki chińskich serc Premiera planowana na rok 2026.

Piękny prezent Zbiór 81 pięknych maksym i sentencji, które oświetlają Chińczykom drogę w codziennym życiu i troskach

Znalezione w przekładzie Planowana na 2025 rok.

Ta książka to efekt długoletnich poszukiwań ciekawych słów i idei które powstały we wszystkich zakamarkach naszej planety. Zawiera najciekawsze i najdziwniejsze słowa i idee, które powstały we wszystkich kulturach, narodach i grupach etnicznych całego świata. Kulturowy wanderlust.

Przedziwne opowiastki Państwa Środka Premiera planowana na rok 2027.

Pięknie ilustrowany zbiór 81 przysłów i powiedzeń, które pomogą zrozumieć myśli mieszkańców Państwa Środka

Opowieści z dawnej Japonii Premiera w maju 2024

Opowieści, anegdoty historycznie i legendy – wszystkie one są częścią dziedzictwa kulturowego Japonii i żyją w umysłach mieszkańców tego kraju-cywilizacji.

b31-2020-Piotr-Plebaniak-Chinskie-opowiesci-wojenne-historia-Chin-wyd1-03przod-sm.jpg

Chińskie opowieści wojenne W przygotowaniu.

To zbiór opowieści i anegdot i powiedzeń wojennych, który pozwala poczuć ducha chińskiej historii od nie do końca pokojowej strony. To zarazem zbiór relacji i anegdot o najsłynniejszych bitwach, potyczkach i fortelach historii Chin.

Perfidne fortele

Perfidne fortele Mistrzów Wojowania W przygotowaniu.

Zbiór pochodzących z całego świata relacji z mistrzowsko zrealizowanych forteli i podstępów. Każdy z komentarzem nawiązującym do traktatu Sztuka wojny lub skłaniającym do głębszej zadumy wyjaśnieniem dlaczego fortel się powiódł.

Opowieści z dawnej Korei Premiera planowana na rok 2024.

Piękne opowieści, legendy, mity i anegdoty historyczne dawnej Korei. Towarzyszą im ilustracje, kaligrafie i reprodukcje dzieł sztuki. Wspaniały, pełen pozytywnej energii prezent dla miłośnika kultur Azji Wschodniej.

Siły i kontrsiły Premiera w 2024

Zbiór esejów pokazujących ukryte prawidła konfliktów i innych form życia społecznego. Poprzedzony wstępem Bogusława Chraboty.

Wzorce dowodzenia Planowana na 2024 rok.

Studium cech wzorowego dowódcy i przywódcy oparte na przykładach militarnych i współczesnej wiedzy psychologicznej.

Wzorce zarządzania zagrożeniami Planowana na jesień 2023.

Studium psychologii konfrontacji i konfliktu. Zawiera dziesiątki przykładów sytuacji zagrożenia. Omówieniom towarzyszą zalecenia i odwołania do kontrprzykładów.

Małe gierki wielkich mocarstw Planowana na 2024 lub następny

Fascynujące opowieści ze świata rozgrywek dyplomatycznych. Dziesiątki anegdot, które pokazują sposoby osiągania celów w grach między mocarstwami i mężami stanu. Potężna dawka wglądu w geopolityczny galimatias.

Wzorce odwagi Planowana na rok 2025.

Zbiór opowieści wojennych, których bohaterowie dokonują najwspanialszych czynów.

Dystrybucja i sprzedaż hurtowa

Lista pozycji w ofercie publicznej znajduje się tutaj. Zapraszamy do kontaktu poprzez oficjalny e-mail do kontaktów w sprawach sprzedaży hurtowej: sztukawojny @ protonmail.com.