Zestaw lub seria książek Zrozumieć Chiny (sentencje)

Seria wydawnicza Zrozumieć Chiny

Pięknie wydane książki, z których każda jest zbiorem sentencji, maksym i przysłów. Towarzyszą im piękne lustracje, zdjęcia dzieł sztuki, mapy i kaligrafie. Każdy z tych tomów zajmuje się swoim aspektem kultury Państwa Środka

Starożytna mądrość chińska to opatrzony wstępem Jerzego Bralczyka zbiór maksym i sentencji, które przekazują najważniejsze i nauki porady, jakie powstały w starożytnych Chinach.

Zobacz pełną prezentację tej książki tutaj.

Wydawca Zysk i S-ka

To poetycka wizja tego, jak chińscy erudyci i myśliciele budowali cywilizację i Państwo Środka oraz o tym, jak służyli na dworach starożytnych władców. Rekomendacja prof. J. Bralczyka na obwolucie. Piękne ilustrowane wydanie, kolorowy środek – Idealny prezent.

Zobacz pełną prezentację tej książki tutaj.

Wydawca Zona Zero

Mulan i inne opowieści z dawnych Chin to zbiór opowieści ludowych, mitów i legend z rozmaitych zakątków Państwa Środka.

Zobacz pełną prezentację tej książki tutaj.

Wydawca Polskie Towarzystwo Geopolityczne

Książka Chiny. Zrozumieć imperium (wyd II, 2022) to elegancko wydany i bogato ilustrowany zbiór maksym i anegdot historycznych, które są wizją głębi historycznej Państwa Środka. Książka pozwala zrozumieć „przestrzeń decyzyjną” przywódców współczesnych Chin.

Zobacz pełną prezentację tej książki tutaj.

Wydawca Wydawnictwo PTG


chiński kod kulturowy, zrozumieć Chiny, historia Chin, język chiński, przysłowia chińskie

Gdzie kupić egzemplarz?

Kliknij na okładkę każdej z książek, aby zobaczyć listę sprzedawców.

Dla księgarza

Lista dystrybutorów dla każdego z tytułów tutaj.

Szerszy opis zestawu/serii

Chiński kod kulturowy... albo lepiej! – chiński kod etniczno-psychologiczny. Tak osoba posługująca się rozumem mogłaby opisać książki tej serii. Ale dla osoby fascynującej się kulturami i filozofiami Wschodu to zbiory chińskich sentencji i aforyzmów, które składają się na zbiorową świadomość... i zbiorową podświadomość mieszkańców Kraju Środka.